28

Ürodinami ünitesi erkekler ve kadınlarda herhangi bir yaşta görülebilir kaçırma ve idrar sorunlarına ilişkin sorunların ayrıntılı tanısal inceleme sunuyor. Ürodinamik ve modern uroradiologic yöntemleri, örneğin, teşhis ve dahil olmak üzere, yetişkinlerde ve çocuklarda inkontinans sorunların her tip kullanılmaktadır, çocuklar veya kadınlarda idrar kaçırma bozuklukları ve miyelodisplazi hastanın (spina bifida) gece idrara çıkma.

Erektil disfonksiyon ve erkek infertilitesi denilen erkeklerde ereksiyon ve boşalma problemleri tedavisi planlı ve muayene, tanı ve tedavi olanakları diğer tıpta uzmanlık dalları ile birlikte yürütülür.

Prenatal, yenidoğan ve sonraki aşamalarda da görülebilir konjenital veya edinsel üriner ve genital sistem hastalıklarının tanı ve tedavisi ile pediatrik üroloji ilgilenir. Bu hastalıklara örnek olarak hidrosel veya kordon kisti, inmemiş testis, sünnet, testis acil koşulları ve mesane (akut skrotum ve testis bozulmayı) içerir. Hipospadias (penisin açılması yerine ucunda olmak daha alt bulunduğu doğuştan bir durum) üroloji bölümünün özel ilgi alanlarından biridir. Hipospadias’ın hem birincil onarımı yanı sıra, daha önce başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır işletilen ancak alınamamış vakaların cerrahi tedavisi de yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir