“Da Vinci Robotik Cerrahi Sistemi” uzman ekipler tarafından kullanılmakta olan Robotik Cerrahi Merkezlerinde ileri teknoloji, kendi alanında uzmanlaşmış. Bu sistem hassas üç boyutlu görüntüleme ve gelişmiş teknolojik hareket yeteneklerini kullanırken, en az kesi ile ameliyat yürütmek için cerraha olanak sağlar. aşağıdaki gibi hizmet alanları şunlardır;

Kardiyovasküler hastalıklardaki Robotik cerrahi

Bu ameliyatlar arasında; mitral kapak prolapsusu, (özellikle frontal yüzeyinde damarları değiştirmek için) koroner by-pass ameliyatları, ritim bozuklukları, sağ kapak onarımı, delik tamir ve sağ ve sol atrium problemleri.

Genel cerrahide robotik cerrahi

Robotik kolorektal cerrahi;  da Vinci kolorektal kanserler (kolon ve rektum kanserleri) divertikül ve inflamatuar barsak hastalıkları olmak üzere birçok kolorektal hastalıklarının cerrahi tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle rektum cerrahisi içinde, bu cerrahi alanına bitişik sinirler korunmasını sağlamaktadır.

Robotik obezite cerrahisi,  Robotik cerrahi sistemi geri günlük yaşamlarında gitmek için kendi kurtarma sürelerini kısaltır ise obezite hastalarına uygulanan cerrahi çalışmasını kolaylaştırır. Ayrıca obezite cerrahisinde altın standart olarak kabul edilir by-pass ameliyatları ilk sırada yer almak mide da Vinci ile yapılan obezite ameliyatları, arasında. Bu yöntem mide azalma sağlar değil, ama aynı zamanda bağırsak bir kısmının devre dışı bırakır ve dolayısıyla gıda alımının emilmesini azaltır.

jinekolojide robotik cerrahi

jinekolojik cerrahi, kanser ameliyatları, histerektomi, büyük çaplı ve yukarıda belirtilen gibi önemli ameliyatları ile myom çıkarılması 2005 yılından bu yana uygulanmakta olan da Vinci yöntemi ile başarılı bir şekilde yapılabilir.

KBB robotik cerrahi

Da Vinci, şu anda başarılı bir şekilde kullanılmakta olan alanları arasında KBB cerrahisi ve baş ve boyun cerrahisi vardır. Bu yöntem aynı zamanda TORS (Transoral Robotik Cerrahi) olarak adlandırılan ve malign veya benign ağız tümörleri, larinks (gırtlak), dil ve bademcikler dışarı almak için fırsat sağlar.

Tiroid hastalıklarında robotik cerrahi

Xi_Arms_Fanned

Onlar boyun izleri bırakın trakea her iki tarafında bulunan tiroid bezleri, üzerinde işlemler, estetik bir bakış açısıyla bazı hastalar için rahatsız edici olabilir. da Vinci ile koltukaltı giren, tiroid boyun ve çok büyük guatr çıkarılması dışında ulaşıldığında, hemen hemen tüm tiroid işlemleri yürütmek mümkündür.

Ürolojide Robotik cerrahi

robotik cerrahi sistemleri yaygın olarak kullanılan alanları arasında, üroloji önce gelir. Dünya çapında gelişmiş ülkelerin çoğunda, cerrah radikal prostatektomi (prostat alınması) da dahil olmak üzere ürolojik operasyonlar bir dizi için da Vinci tercih ederim.

Ürolojide da Vinci ile yapılan ameliyatlar:

Robotik Prostat Kanseri Cerrahisi

Robotik Böbrek Kanseri Cerrahisi

Robotik Piyeloplasti – Üreteropelvik Kavşağı darlık Cerrahisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir